خدمات


بازرسی جوش

بازرسی جوش

امروزه با توجه به گسترش صنایع و پیشرفته شدن تجهیزات و ماشین آلات کاربردی در صنایع،  تست و بازرسی این تجهیزات  برای کاهش خسارات مالی و جانی از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. انواع خدمات تست و بازرسی در زمینه های تست و بازرسی آسانسور، تست و بازرسی جرثقیل ، تست و بازرسی لیفتراک و بالابر، تست و بازرسی دیگ بخار و بازرسی مخازن تحت فشار، تست غیر مخرب جوش و بازرسی جوش جهت ایمنی و حفظ بهداشت محیط کار توسط شرکت ها ارائه می شود تا با ارزیابی متناوب و منظم از صحت کارکرد این ماشین آلات و دستگاه ها مطمئن شد و با بازرسی دقیق و تکنیکی طول عمر این تجهیزات را افزایش داد.

شرکت نیک بینش کارن دارای مجوز رسمی از وزارت کار و امور اجتماعی- مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت و بهداشت کار و با بیش از ۱۲ سال سابقه کار در زمینه ی تست و بازرسی می باشد و همچنین در شرف دریافت گواهینامه  ISO17020 از سازمان ملی استاندارد ایران می باشد که این استاندارد برای استفاده سازمانهای بازرسی کننده و مراجع تائید صلاحیت در نظر گرفته شده است .

این شرکت در زمینه ی بازرسی آسانسور، صدور گواهی سلامت آسانسور، تست و بازرسی انواع لیفتراک، صدور گواهی سلامت لیفتراک، تست و بازرسی فنی جرثقیل، صدور گواهی سلامت جرثقیل، تست دیگ بخار، بازرسی دیگ بخار، تست مخازن تحت فشار، بازرسی جوش ، تست غیر مخرب جوش، اجرای چاه ارت و همبندی چاه ارت فعالیت کرده و تنها هدف این شرکت ارائه کار با کیفیت در سطح جهانی می باشد.

تست و بازرسی فنی آسانسور

امروزه با توجه به بالا رفتن تعداد طبقات ساختمان ها، برج ها و آسمان خراش ها و لزوم استفاده از آسانسور در آنها و همچنین کاربردهای صنعتی و خدماتی آسانسور بحث بازرسی فنی آسانسور برای ایمنی آسانسور و کاربران آن اهمیت زیادی پیدا کرده است. البته از تدوین اولین سند بازرسی آسانسور و چک لیست بازرسی آسانسور سالها می گذرد ولی با پیشرفت و علم و تکنولوژی های به کار رفته در آسانسور ها این قوانین و استاندارد بازرسی آسانسور در حال تغییر می باشند.

تست آسانسور و بازرسی فنی آسانسور باید طبق استاندارد های سازمانی و قوانین بین المللی توسط بازرسان با تجربه انجام شود و تمامی مواردی که در چک لیست بازرسی آسانسور آورده شده است باید توسط بازرسی که دانش بالایی دارد انجام شود و صدور گواهی سلامت آسانسور و سایر دستگاه ها و ماشین ها انجام شود. بازرسی استاندارد آسانسور باید طبق استانداردهای بین المللی ( A17.1، ASME، EN81  و غیره) و همچنین استانداردهای ملی ایران ۳-۱٫۶۳ انجام شود.

تست و بازرسی دیگ بخار

برای دسترسی به طیف گسترده ای از خدمات تست و بازرسی همکاری با یک شرکت معتبر تست دیگ بخار و بازرسی مخازن تحت فشار می تواند مفید باشد. شرکت نیک بینش کارن بهترین انتخاب برای انجام پروژه های بازرسی شما به خصوص بازرسی دیگ بخار، بازرسی دیگ آبگرم و تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار، تست هیدرواستاتیک دیگ بخار، تست ضخامت سنجی دیگ بخار و همچنین صدور گواهی سلامت دیگ بخار می باشد.

تست هیدرواستاتیک دیگ بخار

هدف اصلی انجام تست هیدرواستاتیک دیگ بخار اطمینان از عدم نشتی اتصلات جوش، خم لوله ها و و تمامی سرایندهای می باشد. در تست هیدرواستاتیک دیگ بخار مخزن یا سیستم لوله کشی با مایعی ،معمولا آب، که برای کمک به تشخیص نشتی رنگ می شود پر شده و مخزن تخت فشار بالایی قرار میگیرد تا تست اجرا شود. قطعاتی که در طول انجام تست هیدرواستاتیک دیگ بخار تحت فشار هستند شامل : بخار درام، لوله ها، دیواره کوره، دیوار قفس، بالابر، لوله اشباع، گرم کننده سوپر، اکونومایزر، لوله کشی داخلی و خارجی مانند ناودان دیگ بخار و دریچه ها می باشند.

شرکت نیک بینش کارن با بهره گیری از متخصصین خود انجام تست دیگ بخار شامل تست هیدرواستاتیک دیگ بخار و تست ضخامت سنجی دیگ بخار را طبق استاندارد های بین المللی و داخلی انجام داده و سلامت و بازرسی ایمنی دیگ های بخار در هنگام بهره وری را تضمین میکند این شرکت به عنوان شخص ثالث با اعتبار و سابقه بالا آماده انجام هر نوع تست دیگ بخار، بازرسی فنی دیگ بخار، بازرسی ایمنی دیگ بخار، صدور گواهی سلامت دیگ بخار، تست هیدرواستاتیک دیگ بخار و تست ضخامت سنجی دیگ بخار می باشد.

تست و بازرسی دیگ بخار و مخازن تحت فشار

تست و بازرسی دیگ بخار و مخازن تحت فشار

تست و بازرسی فنی لیفتراک

لیفتراک ها که وظیفه آنها جابجایی کالا و مواد  در خط تولید کارخانه ها و یا انبارها می باشد نیز نیازمند به دریافت صدور گواهی سلامت می باشند تا بتواند امنیت اپراتور و افراد دیگر را حفظ کرده و خسارت مالی و جانی وارد نکنند. برای دریافت صدور گواهی سلامت لیفتراک باید موارد تست و بازرسی لیفتراک طبق چک لیست بازرسی لیفتراک که توسط سازمان استاندارد ایران بر اساس معیارهای بازرسی لیفتراک جهانی تدوین شده است انجام می شود و شرکت نیک بینش کارن قادر به صدور گواهی سلامت برایی انواع لیفتراک برقی و با لیفتراک دوگانه سوز( دیزلی، برقی)، لیفتراک تلسکوپی و غیره می باشد.

در واقع تست لیفتراک و بازرسی فنی لیفتراک و بازرسی ایمنی لیفتراک شامل یک بررسی همه جانبه و سیستماتیک، یک معاینه منظم و دقیق از تجهیزات و قطعات لیفتراک و هر ماشین لیفتینگ دیگر است که توسط فرد واجد شرایط جهت شناسایی هرگونه نقص است که ممکن است تبدیل به خطر جدی شود.

شرکت نیک بینش کارن با تست لیفتراک و بازرسی لیفتراک ، بازرسی ایمنی لیفتراک، بازرسی فنی لیفتراک یک بازرسی بی طرفانه و دقیق را همرا با گواهی سلامت لیفتراک ارائه می دهد. بازرسی همه جانبه لیفتراک هم در بخش لیفتینگ و هم در تجهیزات غیر لیفتینگ توسط تکنسین ماهر و آموزش دیده باید انجام شود تا از بروز حوادث و جراحات جلوگیری شود . رعایت و ایمنی و بهداشت در محیط کار باعث باعث حفظ سرمایه و حفظ جان افراد می شود.

تست و بازرسی فنی جرثقیل

جرثقیل ها ماشین آلات سنگینی هستند که کار عمد آنها جابجایی اجسام سنگین و با بلوک های ساختمانی می باشد در صورتی که نقص فنی در حین کار این ماشین غول آسا رخ دهد خسارات جبران ناپذیری وارد می کند به همین دلیل تست فنی جرثقیل و بازرسی جرثقیل حین خرید، حین نصب و راه اندازی و حین عملیات ضروری می باشد. شرکت کارن بازرسی جرثقیل سقفی، بازرسی جرثقیل برجی با بازرسی جرثقیل تاور، بازرسی جرثقیل موبایل  را انجام داده و صدور گواهی سلامت جرثقیل را با بهره گیری از تکنیسین های فنی خود انجام می دهد برای درخواست صدور گواهی سلامت جرثقیل به تماس با بخش فنی یا تماس با مراجعه نمایید کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما می باشند.

لذا تست جرثقیل، بازرسی جرثقیل به خصوص بازرسی فنی جرثقیل توسط تکنیسین های ماهر می تواند از بروز حوادث جلوگیری کند. پس از بازرسی جرثقیل و قطعات و تجهیزات آنها در صورتی که دچار خوردگی یا شکستگی باشند یا نیاز به روغن کاری ،تعمیر و تعویض قطعات هیدرولیکی، مکانیکی و برقی داشته باشند باید تعمیر شوند. امروزه هیچ جرثقیلی نباید بدون دریافت گواهی سلامت جرثقیل از شرکت های معتبر شروع به کار نماید و شرکت کارن با داشتن مهندسین توانا و تکنیسین های ماهر و متخصص در زمینه ی بازرسی جرثقیل صدور گواهی سلامت جرثقیل را انجام می دهد.

بازرسی جوش

بازرسی جوش از اقدامات ضروری جهت اجرا شدن کلیه مراحل جوشکاری طبق استانداردها و دستورالعمل های مشخص می باشد بازرسی جوش باید در تمامی مراحل قبل از شروع فرآیند جوشکاری، حین فرایند جوشکاری و بعد از اتمام فرایند جوشکاری توسط بازرس جوش تحلل و بررسی شود تا از عیوب جوش جلوگیری شود. جهت اجرای صحیح عملیات جوشکاری و استفاده از مواد و مصالح مصرفی درست و جلوگیری از تخلف در بازرسی جوش حضور دائم بازرسی جوش در محل اجرای جوشکاری سازه ضروری می باشد.

از کارهایی که یک بازرس جوش در بازرسی جوش انجام می دهد می توان به بازرسی چشمی عیوب جوش: ترک ها چه در جوش چه در فلز مبنا، بریدگی، سوختگی، تقعر یا تحدب –  بازرسی تغییر شکل های ناشی از جوش کاری: انقباض موضعی، خیز، خم، تابیدگی، چرخش، کمانش- بازرسی ابعا جوش و قطعه جوشکاری شده – بازرسی تنش زدایی و سختیی پس از تنش زدایی – تست های غیر مخرب : پرتو نگاری، امواج فراصوتی، عیب یابی ذره مغناطیسی، مایع نافذ، جریان گردابی – ارزیابی کیفیت جوش – پذیرش جوش و صدور گواهینامه و همچنین تهیه گزارش اشاره کرد.

تست غیر مخرب ndt

تست غیر مخرب NDT شامل یک گروه گسترده از تکنیک های تجزیه و تحلیل به منظور بررسی خواص مواد، اجزا، محصولات ، جوش و یا سیستم بدون ایجاد آسیب را پوشش می دهد. روش های تست غیر مخرب NDT طوری طراحی شده اند تا با استانداردهای صنعتی، قرارداد های دولتی، نیازهای نظامی و با نیازهای مشتری مطابقت داشته باشد. شرکت نیک بینش کارن روش های مختلف تست غیر مخرب جوش را با بهره گیری از تکنسین های تایید شده و بازرسان کارشناس جوش برای ارائه طیف گسترده ای از سطح III خدمات NDT  از جمله بازرسی جوش دارا می باشد.

تست غیر مخرب PT (تست مایع نافذ)

بازرسی مایع نافذ pt بر روی سطوح از قبل تمیز شده اعمال می شود. در این روش مایع نافذ رنگی یا فلورسنت به سطح محل مورد نظر توسط عمل مویرگی کشیده می شود. مواد مایع نافذ اضافی به دقت از سطح بر داشته می شوند. ماده ظهور یا اسپری developer به سطحی که مایع نافذ در آن گیر افتاده است به صورت لایه نازک پاشیده می شود. با این کار مایع جذب پودر می شود و ترک ها یی که مایع نافذ به آنها نفوذ کرده قابل رویت می شند. تست غیر مخرب PT و یا همان بازرسی مایع نافذ PT یکی از روش های تست غیر مخرب جوش هم می باشد

تست غیر مخرب ED  ( تست جریبان گردابی)

جریان لکتریکی متناوب از طریق یک سیم پیچ عبور می کند و یک میدان مغناطیسی را تولید می کند. زمانی که سیم پیچ  در نزدیکی ماده رسانا قرار می گیرد، میدان مغناطیسی متغییر جریان را در مواد القا می کند. این جریان ها در حلقه های بسته ای حرکت می کنند که به آن جریان های گردابی می گویند. این جریان های گردابی میدان های مغناطیسی خود را تولید کرده که می توانند برای پیدا کردن نقص و تعیین رسانایی، نفوذپذیری، و ویژگی های ابعاد استفاده شوند.

تست غیر مخرب RT ( تست رادیوگرافی)

در تست رادیوگرافیRT  از اشعه ایکس برای تولید تصویر از اشیاء ب استفاده از فیلم یا آشکار سازهای دیگر که به اشعه حساس هستند استفاده می شود. جسم آزمون بین منبع تشعشع و آشکارساز قرار می گیرد. ضخامت و تراکم موادی که اشعه X باید به آن نفوذ کند، بر روی میزان اشعه ای که به آشکار ساز می رسد تاثیر می گذارد. این تفاوت های اشعه تصویری روی آشکار ساز تولید می کند که اغلب ویژگی های داخلی شی آزمون را نشان می دهد.  تست غیر مخرب رادیوگرافی از روش های پرکاربرد بازرسی جوش می باشد.

تست غیر مخرب UT

در روش تست التراسونیک UT از تست غیر مخرب امواج صوتی با فرکانس بالا به یک ماده یا سطح مورد آزمایش با استفاده از یک مبدل ارسال می شود. امواج صوتی در درون ماده سفر می کنند و توسط همان مبدل یا ترانسدیوسر دوم دریافت می شوند.  مقدار انرژی منتقل شده و یا دریافت شده و زمان انرژی دریافت شده برای تعیین حضور معایب آنالیز می شود.  تغییرات در ضخامت مواد، و تغییرات در خواص مواد نیز می تواند اندازه گیری شود.

تست غیر مخرب  MT ( تست ذرات مغناطیسی)

تست غیر مخرب mt  یا همان بازرسی ذرات مغناطیسی MT یک میدان مغناطیسی ساخته شده در یک عنصر از مواد فرومغناطیس است. خطوط مغناطیسی نیرو در درون ماده سفر می کنند و در قطب ها خروج و ورود های مجدد در مواد و سطح مورد مورد آزمایش را دارند. نقص های مانند کرک و یا حفره در سطح جوش نمی توانند شار و یا جریان را زیاد  پشتیبانی کنند بنابراین جریان مغناطیسی را از خود می رانند ذرات مغناطیسی توزیع شده در عنصر به منطقی که نشت شار داند جذب می شوند . یک نشانه قابل مشاهده در مانیتور را تولید می کنند و با این روش تست غیر مخرب جوش می توان از عیوب جوش مطلع شد.

شخصی که بازرسی و تست غیر مخرب NDT را انجام میدهد باید دانش بالایی از نحوه کاکرد هر یک از تست های غیر مخرب داشته باشد تا باعث هدر رفت منابع،پول و زمان نشود زیرا انجام این تستهای غیر مخرب از جمله تست رادیوگرافی RT،  بازرسی ذرات مغناطیسی MT، بازرسی چشمی جوش VT، بازرسی مایع نافذ PT،  تست التراسونیک  Ut،  تست آرایه فازی PAUT کار هر کسی نمی باشد و گذراندن دوره های تخصصی و تجربه و مهارت بالای بازرس جوش و تکنسین مورد نیاز است. شرکت نیک بینش کارن با بیش از ۱۲ سال تجربه در زمینه تست های غیر مخرب NDT آمادگی و صلاحیت لازم جهت بازرسی جوش را داشته و از اعتبار و رضایت ۱۰۰% مشتریان خود برخوردار است.