متدهای بازرسی جوش با ذرات مغناطیسی MT


بازرسی جوش با ذرات مغناطیسی Mt

دو نوع از متدهای بازرسی جوش با ذرات مغناطیسی MT مورد استفاده در صنعت عبارتند از سیستم های ثابت افقی، با استفاده از تکنیک مغناطیسی طولی و دایره ای، و تکنیک قابل حمل یوک می باشد. در بازرسی جوش با ذرات مغناطیسی MT سیستم های ثابت به طور کلی برای قطعات کوچکتر مانند شفت میل لنگ و والف استفاده می شود.

بازرسی جوش با ذرات مغناطیسی MT : سیستم های ثابت افقی

بازرسی جوش با ذرات مغناطیسی MT با سیستم های ثابت افقی اغلب داخل سوله های تست و بازرسی جوش و ماشین آلات و امکانات عملیات حرارتی قرار دارند. سیستم های ثابت افقی به طور معمول دارای یک یاتاقان و مرغک می باشند. قطعات مورد آزمایش باید بین استوک ها بست شود. همچنین یک سیم پیج در اطراف بخش مورد آزمایش برای مغناطیسه کردن در جهت عمود بر آن قرار می گیرد. سیستم های افقی ثابت از تکنیک ذرات مرطوب با یک مخزن در گردش زیر تجهیزات استفاده می کنند.

بازرسی جوش با ذرات مغناطیسی Mt

بازرسی جوش با ذرات مغناطیسی Mt

سیستم ثابت آزمون ذرات مغناطیسی برای مغناطیسه طولی و دایره با استفاده از ذرات فلورسنت مرطوب.

بازرسی جوش با ذرات مغناطیسی MT : ذرات مرطوب

ذرات مرطوب در بخش مورد بازرسی جریان پیدا می کنند و در مخزن گردش تخلیه می شوند. ذرات مرطوب دارای جریان متحرک بیشتری نسبت به ذرات خشک هستند. این تحرک کمک می کند تا ذرات به راحتی در ناپیوستگی حرکت کنند و حساسیت را بالا می برند. ذرات فلورسنت معمولا با سیستم های افقی ثابت استفاده می شود زیرا عملیات داخلی بازرسی جوش با ذرات مغناطیسی MT را در مناطق تیره آسان می کند. نور فرا بنفش (سیاه و سفید) به منظور بررسی قطعات مورد نیاز است. هر دو متد ذرات مرطوب دارای حساسیت یکسانی هستند اما تحت شرایط نوری درست، نشانه های فلورسنت بسیار آسان تر برای دیدن هستند.

روش بازرسی جوش با ذرات مغناطیسی MT

روش بازرسی جوش با ذرات مغناطیسی MT با یوک قابل حمل ترین و کم هزینه ترین می باشد بنابراین این متد محبوب ترین روش می باشد. اکثر یوک ها می توانند در جریان متناوب AC و یا جریان مستقیم DC عمل کنند. جریان DC بیشترین نفوذ را می دهد بناربراین در بازرسی جوش با ذرات مغناطیسی MT برای یافتن عیوب زیر سطح پیشنهاد می شود. جریان AC زمانی پیشنهاد می شود که سطح زبر و خشن می باشد زیرا این متد از بازرسی جوش با ذرات مغناطیسی تحرک بیشتری به ذرات نسبت به روش  DC می دهد. در بازرسی جوش با یوک می توان بازرسی را در محل سوله یا محل قطعه یا دستگاه مورد تست، در داخل مخازن، و در تمام موقعیت ها انجام داد.

بازرسی جوش با ذرات مغناطیسی Mt

بازرسی جوش با ذرات مغناطیسی Mt

آزمون ذرات مغناطیسی با استفاده از یک یوک AC با پودر خشک برای شناسایی درز های طولی خارجی

یوک دارای یک سیم پیچ الکتریکی در واحد ایجاد یک میدان مغناطیسی طولی می باشد که از طرق پایه ها به قسمت مورد بررسی منتقل می شود. تکنیک یوک می تواند با کمترین آموزش مورد استفاده قرار گیرد. قبل از استفاده، قدرت مغناطیسی یوک الکترومغناطیسی باید در سال گذشته بررسی شده باشد. یوک AC باید قدرت بلند کردن حداقل ۱۰ پوند و یوک  DC حداقل  ۴۰ پوند را داشته باشد.

بازرسی با روش تست ذرات مغناطیسی MT

جهت درخواست انجام بازرسی با روش های تست غیر مخرب و یا روش بازرسی جوش با ذرات مغناطیسی MT به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید و فرم مربوطه را پر کنید. کارشناسان شرکت نیک بینش کارن در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت. همچنین می توانید با شماره تلفن های شرکت تماس بگیرید. شرکت نیک بینش کارن با سابقه ۱۰ ساله خود بازرسی جوش التراسونیک، بازرسی جوش ذرات مغناطیسی، بازرسی آرایه فازی جوش، تست جوش رادیوگرافی برای ارائه خدمات تست و بازرسی به هموطنان عزیز آماده می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 10 =